.
                        
موضوعات سايت
جستجو


تبادل لينك

http://backlinks.ir

http://tarikhema.ir/link

http://tarikhema.ir/directory

http://mamlekate.ir

http://link.hamfaz.com/

http://iranarena.net

الگوی زنان تاريخ از نگاه رهبر معظم انقلاب
پنجشنبه، 11 دي ماه، 1348

آنهايى كه در طول تاريخ -چه در جاهليت قديم و چه در جاهليت قرن بيستم- سعى كرده‌اند كه زن را تحقير و كوچك كنند و او را دلبسته به همين زخارف و زينت‌هاى ظاهرى معرفى نمايند و پايبند مُد و لباس و آرايش و طلا و زيورآلات كنند و وسيله و دست مايه‌اى براى خوشگذراني‌هاى زندگى وانمود نمايند و عملا در اين راه قدم بردارند، منطق آنها منطقى است كه مثل برف و يخ، در مقابل گرماى خورشيدِ مقام معنوى فاطمه‌ ‌زهرا(ع) ذوب مى‌شود و از بين مى‌رود. (26/10/1368)

*اميرالمؤمنين درباره‌ فاطمه‌ زهرا(س) فرمود: «ما اغضبنى و لا خرج من امرى» يك‌بار اين زن در طول دوران زناشويى، مرا به خشم نياورد و يك‌بار از دستور من سرپيچى نكرد. فاطمه‌ زهرا(س) با آن عظمت و جلالت، در محيط خانه، يك همسر و يك زن است؛ آن‌گونه كه اسلام مى‌گويد. در محيط علم هم يك دانشمند والا است... .
*آن عبادتش؛ آن فصاحت و بلاغتش؛ آن فرزانگى و دانشش؛ آن معرفت و حكمتش؛ آن جهاد و مبارزه‌اش؛ آن رفتارش به عنوان يك دختر؛ آن رفتارش به عنوان يك همسر؛ آن رفتارش به عنوان يك مادر؛ آن احسانش به مستمندان... اين، شخصيت جامع‌الاطراف فاطمه‌ زهرا است. اين، الگو است. الگوى زن مسلمان اين است. (25/09/1371)
*اگر شخصيت فاطمه‌ زهرا(س) براى ذهن‌هاى ساده و چشم‌هاى نزديك‌بين ما آشكار مى‌شد، ما هم تصديق مى‌كرديم كه فاطمه‌ زهرا(س) سرور همه‌ زنان عالم است؛ بانويى كه در سنين كم و در عمر كوتاه، به مقامات معنوى و علمى و معرفتى و به مرتبه‌اى برسد كه برابر مرتبه‌ انبيا و اوليا است. در واقع فاطمه‌ زهرا فجر درخشانى است كه از گريبان او، خورشيد امامت و ولايت و نبوت درخشيده است؛ آسمان بلند و رفيعى است كه در آغوش آن، ستاره‌هاى فروزان ولايت قرار گرفته است.(30/07/1376)

 

 
 

مرتبط باموضوع :

 دیدگاه‌های امام خمینی(ره) راجع به زنان  [ پنجشنبه، 11 دي ماه، 1348 ] 4807 مشاهده
 گزیده سخنان بزرگان در رابطه با زن  [ پنجشنبه، 11 دي ماه، 1348 ] 6375 مشاهده
 زن در کلام اهل بیت(ع)  [ پنجشنبه، 11 دي ماه، 1348 ] 4171 مشاهده
 زن در آیین زرتشت  [ پنجشنبه، 11 دي ماه، 1348 ] 4518 مشاهده
 مراحل روزه‌داری در بیان مقام معظم رهبری  [ پنجشنبه، 11 دي ماه، 1348 ] 4543 مشاهده
 
 
 
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب